Fiorentina dobila najžešći šamar ove sezone! Torino je ovakvu pobedu čekao 46 godina!

19:22

0

Srbi „viole“ zakazali, Lukić asistent

Tan2022-1-10_175148355_0 - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPreše via AP

Fudbaleri Torina savladali su Fiorentinu 4:0 (3:0) u pretposlednjem meču 21. kola italijanske Serije A i tako došli do osme pobede u dosadašnjem delu šampionata. Ujedno, "bikovi" su postigli četiri gola protiv "viole" u italijanskom šampionatu prvi put od 1976. godine.

Torino je poveo u 19. minutu. Vojvoda je centrirao sa leve strane a Singo se odlično snašao pred golom Viole. Nije bilo ofsajda, što su potvrdile i sudije iz VAR sobe. Samo četiri minuta kasnije Lukić je sjajno proigrao Brekala koji je iz peterca poslao loptu u mrežu gostiju.

Već u 31. minutu bilo je 3:0. Kaljehon je pogrešio u vraćanju lopte odbrani, Brekalo je presekao pas, krenuo ka golu i savladao istrčalog Teračana. U nastavku, Bikovi povećavaju prednost - kapiten Mandragora asistirao je Sanabriji u 59. minutu za konačnih 4:0.

Saša Lukić odigrao je ceo meč za Torino, Nikola Milenković i Dušan Vlahović bili su starteri u ekipi Fiorentine na čijoj klupi su meč presedeli Matija Nastasić i Aleksa Terzić.

Fiorentina će u narednom kolu ugostiti Đenovu, dok Torino gostuje Sampdoriji.