20:21

0

"Žuta podmornica" ubedljiva na otvaranju 2022. godine

profimedia-0650530860 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Viljareala savladali su na svom stadionu ekipu Levantea 5:0 u 19. kola španske Primere.

Interesantno je da je Levante ovim porazom postavio novi rekord Primere, ali negativan. Naime, Sporting iz Hihona je do sada bio tim sa najviše vezanih utakmica bez pobeda, ali je Levante sa svojim nizom od 27 utakmica bez trijumfa sada iskočio na vrh kao najgora ekipa u istoriji španskog prvenstva.

Sjajno je Viljareal otvorio meč i već u osmom minutu došao do vođstva. Nigerijac, Samuel Čukueze je proigrao Bulaja Diju, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0. Vođstvo je duplirano samo pet minuta kasnije. Igrao se 13. minut kada je Visente Ibora uposlio Paua Toresa, koji se našao usamljen u protivničkom šesanstercu i rutinski zatresao mrežu.

Sve je bilo gotovo već u 37. minutu kada je Đerar Moreno postavio na 3:0. Španski napadač je fenomenalno šutirao sa ivice šesnaesterca, pa golman Levantea, Aitor Fernandez, nije mogao da odbrani.

U drugom delu se patnja gostiju samo produžila. Prvo je Manu Trigeros bez mnogo problema savladao Fernandeza sa nekih deset metara, da bi samo pet minuta kasnije Moreno postavio konačan rezultat - 5:0. Jeremi Pino je uposlio strelca trećeg gola, koji zaista jako retko propušta šanse.