Mančester baš kiksira: Ronaldo i Matić poraženi na Old Trafordu

0

Žoa Mutinjo je ovog puta kriv za poraz Junajteda

Tan2022-1-3_2066516_0 - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester junajted kiksirali su i u 21. kolu Premijer lige.

Na svom Old Trafordu, Junajted je poražen od Vulverhemptona sa 0:1, što mu je čak šesti poraz, uz samo devet pobeda, u aktuelnom prvenstvu.

Domaćin je večeras bio apsolutno poražen, po svim parametrima. Vulvsi su ih nadigrali od samog starta, o čemu govori i broj šuteva u okvir gola - 19:8 u korist gostiju.

Nemanja Matić, koji je igrao od početka do kraja, solidno je obavio svoj deo posla. Zaradio je i žuti karton, kada je u završnici prekršajem zaustavio kontranapad rivala.

Međutim, u finišu su Vulvsi, odnosno u 82. minutu, stigli do odlučujućeg pogotka.

Nakon što je povratnik u ekipu Junajteda posle 712 dana odsustva zbog povreda, Fil Džons, glavom izbio loptu iz peterca domaćih, na nju je natrčao Žoao Mutinjo, savršeno ju je primirio, pa poslao neodbranjivo u donji levi ugao gola.

Do samo kraja, napadački tandem Ronaldo - Kavani, je saletao oko gola rivala, , u petom minutu nadoknade Bruno Fernandeš je umalo poravano rezultat, ali se rezultat nije promenio.

Vulverhempton je tik ispod rivala kog je savladao, osmi je sa 28 bodova.