Atletikova nova pravila u 2022: Korea dva puta za kraj crnog niza

17:05

0

Nezgodni Rajo Valjekano nije izdržao na Vandi Metropolitano

Tan2021-12-22_205527722_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez

Namučio se Atletiko Madrid krajem 2021. godine, vezao je četiri poraza što je nešto što mu se retko događa, a na startu ove 2022. dočekao je nezgodni Rajo Valjekano u Primeri. I kao da su Jorgandžije rešile da na startu nove godine uvedu nova pravila - 2:0 (1:0).

Možda bolje rečeno - stara pravila.

Da će tako biti videlo se u 28. minutu kada je Anhel Korea doneo prvu recku Atletiku, a isti fudbaler potvrdio je pobedu Madriđana u 53. minutu na asistenciju Lodija.

Upravo se kod drugog gola videlo da je ideja Atletika da igra malo više timski u napadu, pa su se Jorgandžije zamalo ušetale u gol protivnika.

Atletiko sa ova tri boda sada stoji na 32 i kasni za trećeplasiranim Betisom jedan bod, s tim što tim iz Sevilje ima i utakmicu manje.

Real Madrid je prvi sa 46 osvojenih bodova, ali je Kraljevski klub poražen danas od Hetafea s 1:0.