Džerard još zelen za najveće u Premijer ligi! Lukaku ostavio Čelsi u šampionskoj trci!

21:09

0

"Plavci" na gostovanju savladali Aston Vilu

Tan2021-12-26_195050965_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Stiven Džerard je još zelen za najveće klubove u Premijer ligi. Od kako je seo na klupu Aston Vile, legendarni kapiten Liverpula lako izlazi na kraj sa rivalima svog ranga, ali za one koji se bore za šampionski tron još nema rešenje. Posle Mančester sitija i Liverpula, Stivi Dži doživeo je neuspeh i u duelu sa Čelsijem - 3:1.

Loše je počelo za "plavce" na gostovanju u Birmingemu, ali se ipak završilo pobedom i nastavkom trke za vodećim Mančester Sitijem.

U 28. minutu posle oštrog centaršuta Meta Targeta sa leve strane, Ris Džejms je zakačio loptu glavom i smestio je iza leđa svog golmana Eduarda Mendija - 1:0.

Pet minuta kasnije počeo je preokret Čelsija, u glavoj ulozi našao se Hadson Odoji, posle njegovog prodora po levoj strani neoprezno je startovao Meti Keš, pokosio ga u kaznenom prostoru za penal koji je realizovao Žoržinjo - 1:1.

U nastavku, šansu u redovima Čelsija dobio je oporavljeni od koronavirusa Romelu Lukaku. Iskusni golgter pokrenuo je napad gostiju, sjajno je reagovao na idealan centaršut Odojia i glavom smestio loptu u mrežu za 2:1.

Lukaku je u nadoknadi vremena iznudio još jedan penal sa Čelsi, a Žoržinjo je ponovo bio siguran za konačnih 3:1.