Majstor Pešić vlada turskom ligom: Bivši napadač Zvezde petom spasio svoj tim, u leđa mu gledaju Italijan i Danac

26.12.2021

16:37

0

Rezultat je bio 1:1

Untitled - Copyright Printscreen

Aleksandar Pešić je spasio poraza svoj klub, Karagumruk, u utakmici 19. kola turske Superlige. Na kraju je bilo 1:1 u meču sa Alanijom.

Poveo je domaćin, u 57. minutu pogotkom Efkana Bekiroglua, a onda se u strelce upisao i nekadašnji napadač Crvene zvezde. U 70. minutu je iskoristio dodavanje Slovenca Jureta Balkoveca i petom poslao loptu iza leđa golmana Alanije.

Sa 11 golova, popularni Šilja je vodeći strelac tamošnjeg šampionata.

Iza njega su po golgeterskom učinku Stefano Okaka iz Bašakšehira i Andreas Kornelijus iz Trabzona, lidera na tabeli. Italijan i Danac su dali po devet

Karagumruk je na 11. poziciji, sa 27 bodova iz 19 utakmica.