Dinamo demoliran u Tiraspolju: Šerif „uhapsio“ hrvatskog prvaka i došao na prag istorijskog uspeha

17.08.2021

21:32 >> 21:33

0

Moldavski šampion slavio protiv Hrvata 3:0

Copyright Fudbaleri Šerifa foto: MN Press

Mnogi su eliminaciju Crvene zvezde od Šerifa u trećem kolu kvalifiakcija za Ligu šampiona predstavili kao tragičan rezultat, ali posle večerašnje prve utakmice plej-ofa elitnog takmičenja jasno je da srpski šampion nije ispao od slabijeg rivala.

Šta više, ukoliko Dinamo za sedam dana ne priredi pravu senzaciju, Zvezdu je iz daljeg takmičenja eliminisao, izvesno, učesnik grupne faze Lige šampiona.

U prvom meču plej-ofa Šerif – Dinamo Zagreb 3:0!

„Modri“ su u Tiraspolju pretrpeli ozbiljan udarac i veliko je pitanje koliko će biti u stanju da se od njega oporave do revanša na „Maksimiru“, gde moldavski šampion samo treba da kruniše maestralnu partiju i potom proslavi istorijski, prvi, ulazak u Ligu šampiona.

Domaće su do velikog trijumfa vodili Adama Traore golovima u 45. i 80. minutu, te Kolovos, koji je mrežu Dinama pogodio u 54. minutu meča.

U preostalim mečevima današnjeg programa, Šahtjor je kao gost bio bolji od Monaka (1:0), dok je Salcburg posle preokreta u drugom poluvremenu, u Austriji, bio bolji od Brondbija (2:1).