Demonstracija sile Srpkinja! Grčka bez šanse, "lavice" u im jednoj četvrtini dopustile tri poena?!

18.06.2021

11:56 >> 12:00

0

Srbija je definitivno izašla iz grupe, ostaje da se vidi da li će direktno u četvrtfinale

Copyright Košarkašice Srbije, FIBA

Kakva partija! Najbolje srpske košarkašice plasirale su se u sledeću fazu Evropskog prvenstva, pošto su u drugom kolu B grupe u Valensiji ubedljivo pobedile Grčku – 85:49 (17:13, 23:3, 25:21, 20:14).

Pobeda je utoliko slađa jer je došla posle drame protiv Italije u prvom kolu.

Srbija trenutno zauzima prvo mesto u grupi i u poslednjem kolu će igrati protiv Crne Gore za direktan plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Izabranice Marine Maljković će u najgorem slučaju igrati polufinale.

Popularne “lavice” opravdale su ulogu velikog favorita na ovom meču, a razlika u kvalitetu bila je očigledna.

Ključnu prednost naše devojke napravile u u drugoj četvtini, koju su dobile sa pomalo neverovatnih 23:3.

Naša selekcija je već na poluvremenu imala prednost od 24 razlike – 40:16. Ništa se nije promenilo ni u nastavku utakmice. Nastavila je Srbija da dominira i na kraju dođe do ubedljive pobede.

Prednost Srpkinja rasla je iz minuta u minut, a u finišu utakmice iznosila je maksimalnih +40 (82:42).

Selektorka Maljković iskoristila je priliku da ukaže šansu svim igračicama.

Ako je bili mučenja sa Italijom, ovaj meč je bio prava demonstracije sile u kome je jasno stavljeno do znanja svim rivalkama na ovom takmičenju koliko su Srpkinje spremne i opasne.

Najefikasnija u pobedničkoj selekciji bila je Aleksandra Crvendakić sa 13 poena, pratila ju je Dajana Butulija sa 11. Na drugoj strani jedina dvocifrena je bila Artemis Spanu sa 10 poena, dok je jedan manje postigla Eleni Bosana.

Srbija naredni meč igra u nedelju od 12 sati protiv Crne Gore. U drugoj utakmici grupe B danas od 15 sati se sastaju Crna Gora i Italija.