0

Autor: Milan Nastić

Plavci odigrali protiv Sautemptona 1:1

Copyright Tanjug/AP/Michael Steele/

Fudbaleri Sautemptona i Čelsija igrali su nerešeno 1:1 u 25. kolu Premijer lige. Sveci su posle šest poraza zaredom u šampionatu, uspeli da stignu do prvog remija, dok sa druge strane tim iz Londona nije uspeo da stigne i do pete pobede u nizu.

Iako su gosti u većem meču dominirali, imali veći posed lopte, stvarali prilike, domaćini su poveli u 33. minutu golom Japanca Takumija Minamina, koji je bez većih problema savladao golmana Čelsija Eduarda Mendija.

Plavci su do boda stigli posle penala koji je dosuđen u 54. minutu. Izjednačujući pogodak je delo Mejsona Maunta, na kome je i napravljena najstroža kazna.

Sautempton je ovim remijem stigao do 30. boda i nalaze se na 13. mestu, dok je Čelsi ostao četvrti sa 43. bodova.

U drugom meču današnjeg programa Barnli i VBA su igrali bez golova 0:0.