21:52

0

Derbi kola u Čempionšipu pripao gostima koji su preueli prvo mesto na tabeli

Copyright Profimedia

Poraz Redinga i pobeda Brenforda za promenu na vrhu tabele Čempionšipa. Klub kojim je 70-tih kao predsednik upravljao srpski biznismen Dan Tana bio je bolji od Redinga na njegovom stadionu “Madejski” rezultatom 1:3 (1:1), pa su tako gosti preuzeli lidersku poziciju od Noriča.

Tim Veljka Paunovića krenuo je dobro u duel sa Brentfordom. Posle 24 minuta vodili su sa 1:0 golom Lukaša Žoaoa iz penala, ali su vođstvo izgubili već u 36. minutu pogotkom Dasilve. Isti igrač je u 86. minutu doneo prvo vođstvo, da bi u prvom sledećem napadu Toni potvrdio pobedu.

Reding ostaje među šest najboljih timova Čempionšipa kao petoplasirani sa osam bodova više od prvog ispod crte Midlsbroa, ali i sedam bodova manje od druplasiranog Noriča, koji sa te pozcije može da računa na direktan plasman u elitu.