Pismo Merimi Njegomir koje cepa dušu: Ćerka Jelena se oprostila od majke, cela sala plače (FOTO/VIDEO)
Prošle godine ona je napisala pismo mami za rođendan, koje je sada pročitano na komemoraciji
Jelena Njegomir donela je pismo upućeno pokojnoj majci Merimi Njegomir koje je napisala prošle godine za njen rođendan, a kako nije bila u stanju da ga pročita na komemoraciji, to je umesto nje uradio novinar Aleksandar Gajšek.
- U dečjim cipelicama, ali krupnih, radoznalih očiju, pitala sam maminog tatu: "Deda, je l' ti veruješ u Boga?" Deda je zastao iznenađen, pa rekao naglas: "Postoji neka sila, i ta sila nastavila je da me prati kroz snove i javu" - pročitao je on, a zatim nastavio:
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
24sedam/Goran Sivački
Pogledaj galeriju
- Bila je tu kroz sve teške reči, mučne trenutke, kroz nemaštinu, oštru zimu, svaki udar i svaku suzu. Sila je bila tu kada je jednog dana pronašla moju mamu i njenu dušu i vratila je na put kada je sa konobarskom keceljom prešla na mikrofon. Sila je bila tu kada je rađala četvoro dece za pet godina... Zato se klanjam svojoj mami i njenom koraku, zbog snage sile njenog glasa, očima i svakoj odluci - poručio je, između ostalog.
Bora Dugić takođe se oprostio od koleginice, uputivši reči pune poštovanja i ljubavi.
- Draga Merima, evo nas na kraju tvog ovozemaljskog puta. Bila si spremna da pomogneš svakom oko sebe. Bila si borac u svemu, u svom bogatom životu, karijeri, ali i bolesti. Čuli smo se pre 10 dana, bila si pribrana, hrabra, činilo se kako ćemo se čuti jos nebrojeno puta. Bila si slavuj koji je sve mogao da otpeva. Mnogo velikih imena nas je napustilo poslednjih dana, kao da se završava jedna blistava epoha i ostaje samo praznina.
Pevačica će biti sahranjena danas u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, s početkom opela u 14 časova.
Podsetimo, pevačica je preminula 20. novembra, nakon kratke i teške bolesti.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari