Bugarskoj je ovo prva pobeda na "Evroviziji": Evo kako su fanovi dočekali Daru! (FOTO)

17.05.2026 | 19:45

Autor: M. G.

Sve je "zvonilo" od njene "Bangaranga"

Copyright Nikolay DOYCHINOV / AFP / Profimedia

Sinoć, 16. maja, održano je veliko finale "Pesme Evrovizije" u Beču, a na samom kraju - Bugarska je proglašena pobednikom, prvi put ikad. Evrovizijski trofej u ovu zemlju odnela je danas pevačica Darina Nikolaeva Jotova, javnosti poznata samo kao Dara, koja nema koga nije zaludela pesmom "Bangaranga".

Kod kuće, narodski rečeno, dočekali su je kao kraljicu. 

Prema i snimcima ondašnjih medija - sve je zvonilo od njene "Bangaranga", konfete su letele na sve strane, a Dara nagradu nije spuštala. 

Dara, Nikolay DOYCHINOV / AFP / Profimedia
 

Zajedno s fanovima - ona je skakala od sreće. Nije krila koliko joj ovaj trijumf znači. 

Dara, Nikolay DOYCHINOV / AFP / Profimedia
 

Noćas je, podsetimo, održano 70. takmičenje za "Pesmu Evrovizije". Otkako šou postoji do danas, a prema i onlajn dostupnim podacima, Irska i Švedska pobednice su bile po sedam puta. Francuska, Luksemburg, Ujedinjeno Kraljevstvo i Holandija po pet, a Izrael četiri puta. Triput - Norveška, Danska, Italija, Ukrajina, Švajcarska i Austrija. Španija i Nemačka, sa druge strane, po dva puta "pokupile" su glavnu nagradu šoua.

Listi zemalja koje su dosad jednom pobedile (Monako, Belgija, Jugoslavija, Estonija, Letonija, Turska, Grčka, Finska, Srbija, Rusija, Azerbejdžan i Portugal), sinoć se pridružila i Bugarska.

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam