Špansko tužilaštvo odustalo od tužbe protiv Hulija Iglesijasa

23.01.2026 | 21:28

Autor: A. N.

Ovo su svi detalji

Copyright Profimedia

Špansko pravosuđe danas je odbacilo tužbu protiv španskog umetnika Hulija Iglesijasa za se*sualni napad, pošto je tužilaštvo ocenilo da nema nadležnost da istražuje događaje koji su se navodno dogodili na Bahamima i u Dominikanskoj Republici.

Prema navodima tužilaštva, španski sudovi nisu nadležni u ovom slučaju jer žrtve nisu državljanke Španije, ne žive u toj zemlji, kao ni Iglesijas, a sporni događaji nisu se dogodili na teritoriji Španije.

<span style="background-color: initial;">Hulio Iglesijas
 

Kako prenosi El Pais, španski sudovi mogli bi da intervenišu samo ukoliko zemlja u kojoj su se navodni incidenti dogodili nije u mogućnosti ili nije voljna da sprovede istragu, što u ovom slučaju, prema oceni tužilaštva, nije ispunjeno.

Advokat Hulija Iglesijasa ranije je zatražio od španskog državnog tužioca da zatvori preliminarni postupak u vezi sa tužbom za navodno uznemiravanje i seksualne napade iz 2021. godine, koju su dve žene 5. januara podnele protiv pevača.

<span style="background-color: initial;">Hulio Iglesijas
 

Tužba je podneta u Španiji preko nevladine organizacije „Women's Link“, a žene su optužile 82-godišnjeg umetnika za seksualni napad i uznemiravanje. Iglesijas je negirao sve optužbe.

Žene koje su podnele tužbu ranije su radile kod Iglesijasa, kao domaćica i fizioterapeut, a tvrde da su tokom angažmana trpele uvrede i ponižavanje, kao i kontinuirano uznemiravanje i seksualne napade.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam