aktuelno

U nedelju 40 dana od smrti mitropolita Amfilohija: Na liturgiji samo predstavnici SPC, crkva otvorena za građane

05.12.2020

17:20 >> 17:19

0

Autor: A. B.

U Sabornom hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici biće služena sveta arhijerejska liturgija

U nedelju 40 dana od smrti mitropolita Amfilohija: Na liturgiji samo predstavnici SPC, crkva otvorena za građane
Copyright svetigora.com

Mitropolija crnogorsko-primorska saopštila je da će sutra, 40. dana od smrti mitropolita Amfilohija, služiti liturgiju i četrdesetodnevni pomen u svim parohijskim i manastirskim crkvama u mitropoliji i Eparhiji budimljansko-nikšićkoj.

U Sabornom hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici biće služena sveta arhijerejska liturgija kojoj će prisustvovati samo predstavnici SPC, a crkva će za sve vernike biti otvorena celog dana.

Sutra prvi sastanak Sinoda SPC posle smrti patrijarha: Biće reči o važnom datumu
Vaseljenski patrijarh o smrti poglavara SPC: Srpski narod da bude ponosan na mog brata Irineja

– Imajući u vidu ozbiljno epidemiološko stanje u Crnoj Gori, a shodno preporukama nadležnih zdravstvenih institucija i zvaničnim stavom i blagoslovom naše crkve, liturgiji će prisustvovati isključivo sveštenstvo i monaštvo, dok će svim vernicima biti omogućeno da tokom celog dana prilaze i poklone se grobu blaženopočivšeg mitropolita Amfilohija, pomole se i zapale sveću za pokoj njegove duše – navodi se u saopštenju Mitropolije.

U saopštenju se dodaje da će liturgija biti zatvorena za sve novinarske ekipe, a da će biti obezbedjen direktan video i audio prenos koji će se emitovati putem internet sajtova Mitropolije i radija Svetigore.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Vijesti

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike