Na slobodi najsuroviji ubica Balkana: Odležao 20 godina, odlučio da živi u ovom gradu
27.02.2026 | 11:49
Goran Kotaran (43) ubio Predraga Vrbana - Pedija Lopova i Seada Kanurića - Stevu Mucavog
Goran Kotaran (43) iz Kozarske Dubice, jedan od najopasnijih ubica iz BiH, nakon 20 godina provedenih u zatvoru, danas, 27. febuara, izlazi na slobodu, a prema nezvaničnim informacijama najverovatnije će živeti u Banjaluci, gde je tražio stan.
Na izdržavanje kazne, Kotaran je prvo upućen u Kazneno-popravni zavod Foča, početkom 2008. godine, a od novembra 2024. je u KPZ Banjaluka, iz kojeg će danas biti pušten.
- Njemu kazna zvanično ističe sutra, 28. februara. S obzirom da to pada na dane vikenda, izlazi dan ranije, odnosno danas. Nije ostvario nikakve pogodnosti, izdržao je kaznu od početka do kraja - rekao je Saša Gligorić, direktor KPZ Banjaluka.
Kotaran je osuđen na 20 godina za ubistva Predraga Vrbana zvanog Pedi Lopov 2005. i Seada Kanurića, zvanog Steva Mucavi, godinu dana kasnije. Oni su zadavljeni, a njihova tela su pronađena zakopana. Kotaranu se i u Švedskoj sudilo za dva ubistva, ali su ga veštaci proglasili neuračunljivim i pre 23 godine je deportovan u BiH.
O izlasku Kotarana na slobodu obaveštene sve bezbednosne agencije kako bi se pratilo njegovo kretanje. Preko člana porodice tražio je stan u Banjaluci, očigledno ne želi da se vraća u rodnu Kozarsku Dubicu.
Osuđenik je tokom izdržavanja kazne imao korektno ponašanje, a u 20 godina nije ostvario nikakve pogodnosti niti je van zatvora proveo jedan dan.
Odbegli Miloš Medenica navodno se pojavio na snimku: Obratio se direktoru policije i rekao da mu prate i pritiskaju porodicu (VIDEO)
Bonus video