Počela svečana akademija povodom Dana državnosti Republike Srpske i Srbije
Povodom proslave Sretenja danas je u Banjaluci otvorena nova zgrada Centra za onkologiju i hematologiju sa palijativnom negom UKC Republike Srpske
U Banjaluci je počela svečana akademija povodom Sretenja, Dana državnosti Republike Srpske i Dana državnosti Srbije, kojoj prisustvuju najviši zvaničnici Srpske i Srbije.
Akademiji, koja se održava u sportskoj dvorani "Borik" prisustvuju vršilac dužnosti predsednika Republike Srpske Ana Trišić Babić, novoizabrani predsednik Srpske Siniša Karan, predsednik Narodne skupštine Srpske Nenad Stevandić, premijer Savo Minić sa ministrima vlade Srpske, predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević, episkop vikarni Sava, prenela je Srna.
Prisutni su i lideri parlamentarnih stranaka u Srpskoj, srpski predstavnici u zajedničkim institucijama, senator Republike Srpske Aleksandar Vulin, predstavnici Ambasade Rusije, načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović, ambasadori, gradonačelnici i načelnici opština.
Povodom proslave Sretenja danas je u Banjaluci otvorena nova zgrada Centra za onkologiju i hematologiju sa palijativnom negom Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske.
Pročitajte još:
Sretenje se pod sloganom "Sabornost i ponos" kao Dan državnosti obeležava i u Srbiji i u Republici Srpskoj, u skladu sa Deklaracijom o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda koja je donesena na Svesrpskom saboru u Beogradu u junu 2024. godine.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari