aktuelno

Hitno upozorenje u Zagrebu: Građani da ostanu u kućama zbog dima iz nebodera

18.11.2025

11:46

0

Preporuka je da građani isključe ventilacione sisteme koji uvlače vazduh spolja.

Hitno upozorenje u Zagrebu: Građani da ostanu u kućama zbog dima iz nebodera
Copyright TANJUG/FOTO HINA/LANA SLIVAR DOMINIĆ

Zbog požara koji je izbio u Vjesnikovom neboderu u Zagrebu i mogućeg širenja dima na okolna područja, Nastavni zavod za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar" izdao je preporuke građanima koji žive u neposrednoj blizini požarišta ili se moraju kretati u području zahvaćenom dimom.  

Prema njihovim podacima, senzori kvaliteta vazduha postavljeni na 40 lokacija u gradu trenutno ne pokazuju znakove zagađenja, ali zbog opreza građanima se savetuju privremene mere zaštite.  Preporuke za građane su da ostanu kod svojih kuća u zatvorenim prostorima ako je u njihovom području vidljiv dim ili se oseti miris paljevine, kao i da zatvore prozore i vrata i na taj način smanje ulaz vazduha spolja.  

 

Preporuka je da građani isključe ventilacione sisteme koji uvlače vazduh spolja.  

Posebnu pažnju, navode između ostalog, treba pokloniti deci, starijim osobama i hroničnim bolesnicima.  

U slučajevima kada izlazak iz zatvorenog ne može bit izbegnut preporučuje se nošenje maski za lice.  

Građani su, takođe, pozvani da prate službene izvore informacija — DHMZ, Direktorat civilne zaštite i NZJZ „Dr. Andrija Štampar“ — i da ne dele neproverene ili uznemirujuće informacije.

Nestala ikona srpske zabave! Izgorela čuvena diskoteka u Beču

Hitno upozorenje u Zagrebu: Građani da ostanu u kućama zbog dima iz neboderaPrintscreen/Facebook/ClubVillageVienna
 

 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike