aktuelno

Crna Gora uvodi policijski čas u tri grada: Zabranjuje se kretanje od 22.00 do 5.00 časova

19.10.2020

14:02 >> 10:41

0

Autor: M. I.

Teža situacija je i u Rožajama, koje su u narandžastoj zoni, pa je u tom mestu zabranjen rad ugostiteljskih objekata

Crna Gora uvodi policijski čas u tri grada: Zabranjuje se kretanje od 22.00 do 5.00 časova
Copyright Profimedia

Nacionalno koordinaciono telo Crne Gore donelo je odluku da u Nikšiću, Beranama i Andrijevici od 28. septembra do 12. oktobra bude zabranjeno napuštanje objekata stanovanja od 22 časa do pet sati ujutro, a zabranjen je i rad ugostiteljskih objekata i kućne posete.

Institut za javno zdravlje danas je objavio listu kumulativne incidencije COVID-19 za lokalne samouprave. Prema njihovim podacima tri opštine u kojima se uvodi vanredno stanje su u crvenoj zoni. Pored toga, teža situacija je i u Rožajama, koje su u narandžastoj zoni, pa je u tom mestu zabranjen rad ugostiteljskih objekata.

Kako prenose Vijesti, u Kotoru, Budvi, Podgorici i Pljevljima od 28. septembra do 12. oktobra ugostiteljski objekti mogu da rade do 22 sata, a za stolovima mogu da sede najviše dve osobe. Takođe, obavezan je razmak od jednog metra između stolica lica koja su okrenuta leđima jedna drugima.

U ostalim opštinama primjenjuju se dosadašnje epidemiološke mere.

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike