Pola čovek, pola kartica
Ako ovako nastavi, sledeći korak je da kartica sama uzima reč po Poslovniku, pa eventualno nešto i kaže
Narodna skupština Srbije dobila je, izgleda, novi tehnološki iskorak – prisustvo bez prisustva. Dok obični građani moraju lično da dođu na posao da bi se računalo da su bili tu, po novoj političkoj metodologiji opozicionog cirkuzanta Miloša Parandilovića dovoljno je da se pojavi kartica. Čovek može biti u drugom gradu, ali ako je plastika stigla na vreme, sistem kaže da je sve u redu.
Ako ovako nastavi, sledeći korak je da kartica sama uzima reč po Poslovniku, pa eventualno nešto i kaže, što u slučaju Parandilovića i nije toliko loše, jer bi građani Srbije bili uskraćeni za niz budalaština koje pijan izgovara u parlamentu.
Na kraju, ako je nešto dobro proizašlo iz svega ovoga, to je da smo možda dobili novi politički slogan: „Nisam bio tamo, ali moja kartica jeste.“ A ako se ovaj model pokaže uspešnim, možda uskoro dobijemo i prvog poslanika koji radi potpuno hibridno – pola čovek, pola kartica.
Mina Kostić napustila kliniku "Dr Laza Lazarević": Kratko se obratila svima ovim rečima!
24sedam/Katarina Mihajlović/ATA Images
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari