Dačić progovorio o bolničkoj drami: Pet dana sam bio na ivici života i smrti
Srčani mišić radi na 43-44 odsto
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je pet dana bio "na ivici između života i smrti", kao i da je trenutno u procesu rehabilitacije i normalizacije rada srčanog mišića.
Dačić je naveo da ljudi ne razmišljaju o sopstvenom zdravlju i da mu ne posvećuju dovoljno pažnje sve dok im ono ne bude narušeno.
- Ono što je bitno je da ljudi to ne razumeju dok, nažalost, im se nešto ne desi u zdravstvenom sistemu sopstvenom, i obično se zdravlju posvećuje najmanja moguća pažnja. Ja sam pet dana bio u toj veštački izazvanoj komi, da bi se uopšte sačuvao moj život - rekao je Dačić gostujući u Jutarnjem dnevniku RTS-a i dodao da mu je saturacija bila 42 zbog čega je pet dana bio na ivici između života i smrti.
Naglasio je da je bolest ostavila posledice na njegovo zdravlje zbog čega mora da radi na jačanju srčanog mišića i uspostavljanju normalnog funkcionisanja zdravstvenog sistema.
Pročitajte još:
- Sve je to prošlo u redu, ali ostale su posledice u smislu toga da treba sada jačati ponovo srčani mišić, jer nekoliko dana na respiratoru, to su vam meseci napornog rada ispočetka na uspostavljanju normalnog funkcionisanja zdravstvenog sistema unutar samog tela, a u ovom slučaju srčanog mišića. Tako da od tri do šest meseci je neki period kada se očekuje normalizacija rada srčanog mišića. To je trenutno najveći problem sa kojim se suočavam - rekao je Dačić.
Dačić je rekao da svake sedmice ide na kontrolu i na rehabilitaciju kojom se jača srčani mišić koji sada radi na 43-44 odsto, što je bolje u odnosu na 35 odsto koliko je bilo dok je bio na respiratoru, ali je još, kako je istakao, ispod 50 odsto. Prema njegovim rečima, još nije u mogućnosti da radi punim kapacitetom kako je to ranije radio.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari