Đilasu neće biti dobro: Vučević ovim rečima pokopao nove laži i prazne priče

24.03.2026 | 14:16

Autor: N.S.

Odgovor lidera SNS

Copyright Tanjug/Miloš Milivojević

Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je danas da predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas, kada nema šta da ponudi građanima, onda "devedesete vrti kao pokvarenu ploču" i istakao da građani Srbije biraju rezultate, a ne prazne priče.

Vučević je, reagujući na tvrdnje Đilasa da je formiranjem vlade na današnji dan 1998. godine, a u kojoj su bili i pojedini predstavnici današnje vlasti, "počeo najmračniji period tragičnih devedesetih godina", istakao da Đilas priča o mraku, a izostavlja istinu o periodu kada je na vlasti bila sadašnja opozicija, a kada su uništavane fabrike, sprovedena strašna pljačkaška privatizacija, a više od 650.000 ljudi ostalo bez posla.

- Građani Srbije to i te kako pamte - istakao je Vučević u objavi na Instagramu.

Naveo je da danas, zahvaljujući mudroj i odgovornoj politici predsednika Aleksandra Vučića, Srbija ima ugled i status kakav nikada ranije nije imala.

- Danas se Srbija pita, danas se Srbija poštuje i nijedna važna odluka ne može da se donese bez uvažavanja interesa Srbije. Za razliku od vremena kada ste vi vodili državu, danas Srbija gradi, napreduje i vodi samostalnu i ozbiljnu politiku - naglasio je Vučević.

 

 

Dodao je da su poređenja i pokušaji da uplaši narod sve što Đilas ima da ponudi i istakao da građani Srbije biraju rezultate, a ne prazne priče.

- Država se vodi marljivim radom, odgovornošću i rezultatima, a to je ono što vi nikada niste imali, niti ćete imati! - naveo je Vučević.

Đilas je ranije danas u saopštenju izneo tvrdnju da je formiranjem vlade 24. marta 1998. godine, a u kojoj su bili pojedini predstavnici današnje vlasti, "počeo najmračniji period tragičnih devedesetih godina" i da je ta vlast "zemlju izložila bombardovanju". Prema navodima Đilasa, danas nema bombardovanja, ali je sve ostalo "slično samo se forma razlikuje".

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam