Ovo su bile teme: Marta Kos otkrila šta je pričala sa predsednikom Srbije
21.01.2026 | 15:56
Dogovoren pojačani zajednički rad na energetskoj bezbednosti
Visoka komesarka Evropske unije za proširenje Marta Kos izjavila je danas da se sastala sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem kako bi razgovarali o reformama koje su Srbiji potrebne da bi čvrsto ostala na svom evropskom putu i napredovala sa Planom rasta.
- Dogovorili smo se da pojačamo naš zajednički rad na energetskoj bezbednosti, smanjenju zavisnosti i zajedničkom radu na nezavisnoj Evropi - rekla je Kos u objavi na društvenoj mreži Iks.
Ranije danas, predsednik Srbije izjavio je da je sa evropskom komesarkom za proširenje imao vrlo dobar razgovor o aktuelnim temama u odnosima Srbije i EU, među kojima su u fokusu bile reformske obaveze kao i energetska sigurnost.
- U fokusu su bile reformske obaveze, jačanje vladavine prava i institucija, unapređenje ambijenta za investicije, bolja povezanost kroz infrastrukturu, kao i energetska sigurnost i tranzicija - naveo je Vučić na instagram nalogu "buducnostsrbijeav".
On je istakao da su razgovarali i o tome kako da se kroz evropske instrumente i Plan rasta za Zapadni Balkan ubrza ekonomska konvergencija i otvore dodatne razvojne mogućnosti za privredu i mlade.
- Posebno sam istakao da je za Srbiju važno da se u vremenu sve većih podela sačuva duh dijaloga u regionu i u Evropi, jer je to jedini održivi put za rešavanje otvorenih pitanja, očuvanje mira i stvaranje uslova za dugoročan napredak - naveo je Vučić.
"Vučić vam je pobegao u Davos", a gde vam je Fon Bekerat? Piculu u Srbiji ne čeka ni EU
Bonus video