Vučić: Tramp nije odustao od projekta Generalštab zbog nas, već zbog hajke blokadera

23.12.2025 | 12:43

On je naglasio da oni koji pričaju o korupciji u projektu Generalštab na taj način optužuju Trampove najbliže saradnike za korupciju.

Copyright Tanjug/Ana Paunković

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da predsednik SAD Donald Tramp i njegovi saradnici nisu odustali od projekta Generalštab zbog vlasti, već zbog hajke i pritisaka koje sprovode blokaderi.

"Nije ovo Tramp odlučio zbog nas, oko Generalštaba, odnosno njegovi saradnici, već su se odlučili zbog njih, zbog njihovih pritisaka i zbog hajki koje vode protiv njih", rekao je Vučić odgovarajući na pitanje novinara tokom konferencije u Palati Srbija da li je tačno da mu je Tramp nekada rekao da mora da bira između američke i kineske stolice.

On je naglasio da oni koji pričaju o korupciji u projektu Generalštab na taj način optužuju Trampove najbliže saradnike za korupciju.

"Kad pričaju o korupciji, oni ne znaju da sve vreme optužuju Trampove najbliže saradnike za korupciju, a kao što vidite, nigde dinara bilo nije, u platnom prometu, u pravnom prometu. Kad lopovi od sebe polaze, oni u svakom drugom vide većeg lopova od sebe.

To je ono što oni rade svakog dana", rekao je Vučić.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Tanjug