aktuelno

Uglješa Mrdić otkrio: Zbog lošeg rada JTOK-a Srbija mora da plati 152 miliona evra odštete

01.12.2025

14:03

0

Otkrio šokantne brojke

Uglješa Mrdić otkrio: Zbog lošeg rada JTOK-a Srbija mora da plati 152 miliona evra odštete
Copyright printscreen/Tanjug video

Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić izjavio je danas na sednici Odbora da država Srbija zbog lošeg rada Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) treba ukupno da plati 152 miliona evra odštete osobama protiv kojih je JTOK vodilo krivični postupak, a koje su na kraju oslobođene.

On je naveo da je, kada se sračunaju odštete u slučajevima organizovanog kriminala u predmetima poznatim kao „stečajna mafija“, „đubretarska mafija“, „Luka Beograd“ i „Miroslav Mišković“, ukupno 152 miliona evra uzeto iz budžeta Srbije.

Precizirao je da je u slučaju „stečajna mafija“ isplaćeno 43 miliona evra, u predmetu „đubretarska mafija“ 38 miliona evra, u slučaju „Luka Beograd“ 41 milion evra, dok je u predmetu „Miroslav Mišković“ isplaćeno 30 miliona evra.

Mrdić je istakao i koliko bi škola, bolnica i ostalih ustanova moglo da se izgradi ili obnovi za taj novac.

Naveo je i da je budžetom predviđeno oko 500 miliona dinara samo za plate u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal, čime, kako je rekao, može da se isplati oko 9.000 penzija.

Na današnjoj sednici Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu razmatraju se izveštaji Vrhovnog javnog tužilaštva, odnosno ranije Republičkog javnog tužilaštva, za 2020, 2021, 2022, 2023. i 2024. godinu.


Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike