Priveden Miša Bačulov, lisice mu stavljene ispred kuće! (VIDEO)
28.08.2025 | 11:41 >> 12:24
Bačulov je jutros priveden u policijsku stanicu
Miša Bačulov, opozicioni odbornik u Skupštini Grada Novog Sada, priveden je danas oko 10.30 ispred svoje kuće
On je prethodnih dana bio jedan od glavnih predvodnika ekstremnih blokadera ispred Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, gde je učestvovao u nasilju nad policijom.
Osumnjičen je da je izvršio krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, saopštio je MUP.
Sumnja se da je, sinoć, na neprijavljenom javnom okupljanju ispred Filozofskog fakulteta, on predvodio napad na policijske službenike i da je fizički nasrtao na njih, gurao ih i udarao po štitovima, pokušavajući da probije kordon i uđe u ovu obrazovnu ustanovu.
Određeno mu je zadržavanje u trajanju do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden osnovnom javnom tužiocu u Novom Sadu.
U saopštenju je navedeno da Policijska uprava u Novom Sadu nastavlja rad na identifikaciji i pronalasku ostalih lica koja su, sinoć, ispred Filozofskog fakulteta, učestvovala u napadu na policijske službenike. Učesnici protesta, njih oko 300, su sinoć pokušavajući da nasilno uđu u prostorije fakulteta, nasrnuli na kordon Interventne jedinice policije.
Bonus video