Vehabije i huligani nasrnuli na policiju: Evo ko stoji iza haosa u Novom Pazaru (VIDEO)
29.07.2025 | 17:49
Najveći haos izazvale su navijačke grupe "Ekstremi" i "Torcida", poznate po radikalnim ispadima i mržnji prema institucijama Republike Srbije
Novi Pazar je danas bio svedok brutalnog napada na državu i zakon - grupa radikalizovanih ekstremista i huligana, predvođena vehabijama i navijačima, krenula je u otvoreni obračun sa policijom ispred Državnog univerziteta u ovom gradu!
Identitet napadača je brzo otkriven, a na spisku onih koji su kamenicama i flašama napali pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova nalaze se: Arman Šabanović, Edis Šemsović, Harun Čorhamzić, Haris Nezirović i Dino Ibrović, svi poznati po ekstremnim stavovima i nasilnom ponašanju.
Najveći haos izazvale su navijačke grupe "Ekstremi" i "Torcida", poznate po radikalnim ispadima i mržnji prema institucijama Republike Srbije. Posebno se istakao Dino Ibrović, vođa navijačke grupe koji se nije libio da povede rulju direktno na policiju!
U neredima je povređeno čak šest policajaca, a oštećen je i izlog na ulazu u univerzitet, dok su kamenice i flaše letele na sve strane.
Pored navijača i vehabija, u organizaciji napada učestvovao je i Izet Rizović, aktivista Stranke pravde i pomirenja i blizak saradnik Usamea Zukorlića, što baca dodatnu senku na pokušaje destabilizacije koje očigledno neko pokušava da zapali iz političke pozadine!
Bonus video: