"Ne vraćamo se dok ne pobijemo sve": Pogledajte šta je pronađeno kod uhapšenih blokadera! (FOTO)
Oni su planirali nasilnu promenu vlasti u Republici Srbiji
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšena su tri lica zbog postojanja osnova sumnje da su izvršila krivično delo Pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Srbije iz člana 320. u vezi sa članom 309. Krivičnog zakonika.
Oni su planirali nasilnu promenu vlasti u Republici Srbiji - dogovarali su da se ne vraćaju kući dok "ne pobiju ili ne unište" predstavnike državnih institucija, te najavljivali upotrebu vatrenog oružja, dogovarali napad na pripadnike policije u cilju ražoružavanja istih, ali i nasilan upad u zgradu Vlade RS, druge institucije, medijske kuće Radio televizija Srbije, "Hepi" i "Informer".
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
24sedam
Pogledaj galeriju
I.A. je uhapšen u mestu Gugalj na putu ka Požegi. U vozilu marke "škoda" kojim je upravljao, u torbici je pronađen pištolj marke CZ 765, brušenog serijskog broja, sa okvirom u kojem se nalazilo 7 komada metaka i fabrička kutija sa 25 komada pripadajuće municije.
Kod osumnjičenog je pronađeno vatreno oružje - pištolj sa koga je brušenjem uklonjen fabrički broj. U praksi je nemoguće ili vrlo teško utvrditi poreklo tog oružja, a uglavnom je namenjeno za izvršenje teških krivičnih dela, ubistva.
Krivičnom prijavom I.A. će biti stavljeno na teret i krivično delo Nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet vatrenog oružja i eksplozivnih naprava iz člana 348. KZ.
N.A. i B.M. su uhapšeni u Kragujevcu.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari