aktuelno

Privedeni svi napadači na studente u Novom Sadu

28.01.2025

12:06 >> 15:05

0

Oni su uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo nasilničko ponašanje i teška telesna povreda

Privedeni svi napadači na studente u Novom Sadu
Studenti - Copyright R.Z./ATAImages

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su D. R. (2003), N. B. (2003) i N. D. (2003) iz ovog grada i S. K. (1995) iz Sremskih Karlovaca, zbog sumnje da su noćas u Novom Sadu fizički napali dva mladića i tri devojke, te da je, tom prilikom, jedna devojka teže, a jedan mladić lakše povređen.

Oni su uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo nasilničko ponašanje i teška telesna povreda, saopšteno je iz MUP-a. Svoj četvorici je određeno zadržavanje do 48 sati i biće privedeni, uz krivičnu prijavu, osnovnom javnom tužiocu u Novom Sadu.

Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je da se odredi policijsko zadržavanje od 48 sati za K.S. (1995), R.D. (2003), B.N. (2003) i D. G. (2003) zbog postojanja sumnje da su u saizvršilaštvu prošle noći izvršili dva krivična dela nasilničko ponašanje i jedno krivično delo teška telesna povreda, a u vezi sa napadom na studente.

Tužilaštvo je u saopštenju navelo da je policijsko zadržavanje naložilo povodom događaja u toku prošle noći u Novom Sadu, u vezi sa napadom na grupu studenata G.K., K.S. i V.A. u ul. Novosadskog sajma naspram broja 29 i u vezi sa napadom na dvoje studenata P.M. i K.S. u blizini prostorija SNS na Bulevaru Oslobođenja br. 36.

Vučević podneo ostavku

Zbog ovog incidenta predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević održao je danas vanrednu konferenciju za medije, gde je saopštio da podnosi neopozivu ostavku na mesto premijera Vlade Srbije.

- Kada sam se probudio video sam vest iz Novog Sada. Došlo je do fizičkog obračuna gde je povređena studentkinja, mlada žena - Ana. Sukob je krenuo oko toga da je neko došao do prostorija SNS, ljudi koji su se nalazili tamo pokušali su da to odbrane. Verbalni sukob se završio fizičkim, ali dalje van prostorija SNS-a - istakao je Vučević.

Privedeni svi napadači na studente u Novom SaduTanjug/Strahinja Aćimović
 

Poručio je da želi brzo ozdravljenje Ani, da što bre bude sa porodicom.

- Mislim da je puštena na kućno lečenje. Dobro je da nema teže posledice, ovo je nešto što je nedopustivo - rekao je Vučević.

Zbog incidenta u Novom Sadu ostavku je podneo i gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić.

To je potvrdio i Miloš Vučević na današnjoj konfrenciji za medije održanoj u Vladi Srbije. 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike