Iako je protestantima sve ispunjeno oni nastavljaju da pljuju: Još jedan sraman napad na premijera Vučevića
16.12.2024 | 21:21
Premijer Vučević jasno je stavio do znanja da je Vlada Srbije ispunila zahteve koji su izneti
Komentar jednog korisnika društvene mreže X, koji je premijera Srbije Miloša Vučevića uporedio s rumunskim diktatorom Nikolajem Čaušeškom, izazvao je buru reakcija u javnosti.
U svojoj objavi on je kritikovao premijerovu izjavu da su svi zahtevi tzv. studenata ispunjeni i da je ta tema za Vladu Srbije završena, iznoseći neosnovane i uvredljive paralele.
Međutim, upoređivanje s jednim od najmračnijih simbola diktature u Evropi, kakav je bio Čaušešku, predstavlja apsurdnu i malicioznu manipulaciju.
A, pripadnici NATO opozicije umesto da se ograde i osude takve komentare i uvrede na račun političara vladajuće koalicije, oni ih podržavaju upravo koristeći društvene mreže kao platformu za širenje dezinformacija i uvreda.
Premijer Vučević, poznat po svojoj otvorenosti za dijalog i odgovornom pristupu rešavanju problema, jasno je stavio do znanja da je Vlada Srbije ispunila zahteve koji su izneti, te da ne vidi razlog za dalju politizaciju te teme.
- Za nas je tema zahteva protesta završena. Mi smo ispunili sve što je bilo postavljeno kao zahtev od strane onih koji organizuju protest, sve dalje je čista politika - rekao je premijer danas na konferenciji za novinare u Vladi Srbije.
Vučević je rekao da je objavljeno "nekoliko hiljada" stranica dokumenata o rekonstrukciji železničke stanice u Novom Sadu, na kojoj je 1. novembra 15 osoba poginulo, a dve su teško povređene usled obrušavanja nadstrešnice, da su dvojica ministara, njihovi pomoćnici i direktori pojedinih javnih preduzeća podneli ostavke zbog te nesreće.
Bonus video: