Predsednik stiže u Dubrovnik: Uspeo u nameri da u tekstu Samita ne piše da je mirovni plan Zelenskog jedini za rešavanje ukrajinske krize

09.10.2024 | 11:35

Autor: Redakcija 24sedam

Samit u Dubrovniku počinje danas, a predsednik Srbije je do poslednjeg trenutka razmišljao da li da se pojavi u Hrvatskoj

Copyright Profimedia

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na Samitu Ukrajina - Jugoistočna Evropa, koji se održava u Dubrovniku.

Samit u Dubrovniku počinje danas, a predsednik Srbije je do poslednjeg trenutka razmišljao da li da se pojavi u Hrvatskoj.

Na kraju je odlučio da bude učesnik samita, na kojem je prethodno Srbiju trebalo da predstavlja ministar spoljnih poslova Marko Đurić.

Nakon velike diplomatske pobede našeg predsednika, koji je uspeo da izdejstvuje da se iz Deklaracije izbaci da svi moraju da uvedu sankcije Rusiji.

TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR
 

Vučić je uspeo da izdejstvuje i da u tekstu Samita ne piše da je „mirovni plan Zelenskog jedini za rešavanje ukrajinske krize“, već samo „jedan od predloženih planova“.

Uz to, Srbija svakako neće staviti potpis na ovaj dokument u Dubrovniku ukoliko se ispod njega potpiše i Vjosa Osmani, takozvana predsednica lažne države Kosovo.

TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR
 

Nakon toga, Vučić je prelomio i doneo odluku da uzme učešće na samitu u Dubrovniku.

Hrvatski mediji prenose da su na ulicama Dubrovnika neviđene mere obezbeđenja, da čak ni škole danas ne rade.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam