aktuelno

Martin Skorseze odao počast svom brutalno ubijenom prijatelju Robu Rajneru: Potresne reči koje teraju suze na oči

26.12.2025

07:05

0

Autor: Dejan Ćirić

Slavni reditelj ne krije iskrenu tugu zbog velikog gubitka

Martin Skorseze odao počast svom brutalno ubijenom prijatelju Robu Rajneru: Potresne reči koje teraju suze na oči
Copyright Profimedia

Martin Skorseze odao je počast pokojnom Robu Rajneru u eseju objavljenom u Njujork tajmsu.

Martin Skorseze odao počast svom brutalno ubijenom prijatelju Robu Rajneru: Potresne reči koje teraju suze na očiProfimedia
 

Rob je bio moj prijatelj, kao i njegova supruga Mišel. Od sada ću morati da koristim prošlo vreme, i to me ispunjava dubokom tugom. Ali nema drugog izbora”, počeo je Martin.

Imali smo prirodnu bliskost

Skorseze je upoznao Roba ubrzo nakon što se preselio u Los Anđeles početkom 1970-ih, kada je počeo da dolazi na druženja na kojima su se okupljali komičari i glumci.

“Rob i ja smo, na neki način, bili došljaci sa Istoka. To je bio stoprocentni njujorški humor i bio je u vazduhu koji sam disao. Odmah mi je prijalo da se družim sa Robom. Imali smo prirodnu bliskost. Bio je duhovit i ponekad oštro sarkastičan, ali nikada tip koji bi preuzimao prostoriju. Imao je prelep osećaj neobuzdane slobode, potpuno je uživao u trenutku, i imao je snažan, gromoglasan smeh."

Martin Skorseze odao počast svom brutalno ubijenom prijatelju Robu Rajneru: Potresne reči koje teraju suze na očiProfimedia
 

Srce mi se slama

Skorsezeov omiljeni film koji je režirao Rajner je “Mizeri”, koji je opisao kao “vrlo poseban”. Sarađivali su u više navrata. U filmu “Vuk sa Vol strita", Rob je glumio oca liku koji je igrao Leonardo Dikpario, navodi cdm.me.

“Bio sam dirnut nežnošću i otvorenošću njegove glume dok smo snimali, ponovo dirnut dok smo slagali scenu u montaži i još jednom dok sam gledao završeni film. Sada mi se srce slama i pri samoj pomisli na nežnost Robove igre u ovoj i drugim scenama”, navodi Skorseze.

Martin Skorseze odao počast svom brutalno ubijenom prijatelju Robu Rajneru: Potresne reči koje teraju suze na očiProfimedia
 

Na kraju eseja, slavni rediteljl piše da nikada neće zaboraviti svog prijatelja.

“Ono što se desilo Robu i Mišel je gnusno, ponor u stvarnosti kakvu živimo. Jedino što će mi pomoći da to prihvatim jeste protok vremena. Zato, kao i svi njihovi voljeni i prijatelji, a to su bili ljudi sa mnogo, mnogo prijatelja, moram sebi dozvoliti da ih zamišljam žive i zdrave… I da jednog dana, na nekoj večeri ili zabavi, zamislim da sedim pored Roba, čujem njegov smeh, vidim njegovo blaženo lice, smjem se njegovim pričama i uživam u njegovom prirodnom komičnom tajmingu, osećajući se ponovo srećnim što sam imao takvog prijatelja”, završio je svoju potresnu ispovest Skorseze.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike