Uloga zbog koje je Leonardo Dikaprio umalo dobio nervni slom: Zarobljen u "gvozdenoj grobnici" (VIDEO)

18.10.2025 | 18:00

Autor: Dejan Ćirić

Bilo je to najtraumatičnije iskustvo u njegovoj karijeri

Copyright Profimedia

Leonardo Dikaprio danas je jedan od najcenjenijih glumaca na svetu i bira uloge isključivo prema sopstvenom ukusu, često sarađujući sa najboljim rediteljima današnjice. Ali, u ranim fazama karijere nije imao potpunu slobodu izbora, posebno nakon što je planetarnu slavu stekao filmom "Titanik".

Profimedia
 

Na talasu popularnosti, Dikaprio je prihvatio ulogu u visokobudžetnom istorijskom spektaklu "Čovek sa gvozdenom maskom", reditelja Randala Volasa, navodi index.hr. Film je postao hit zahvaljujući njegovom imenu, ali su kritike bile podeljene, a glumcu je ostao u lošem sećanju. 

Dikaprio je u filmu tumačio dvostruku ulogu - francuskog kralja Luja XIV i njegovog zarobljenog brata blizanca Filipa Burbona. Iako je projekat imao potencijal, njegova izvedba nije naišla na pohvale. Osvojio je Zlatnu malinu za "najgori filmski par" - i to sam sa sobom, u dvostrukoj ulozi. Reč je o jedinoj takvoj antinagradi u njegovoj dugoj i uspešnoj karijeri.

Profimedia
 

Hteo sam da razbijem glavu o zid

Glumac je godinama kasnije priznao koliko mu je teško bilo snimanje scena u gvozdenoj maski.

- Posle deset minuta nošenja maske, hteo sam da razbijem glavu o zid od frustracije - rekao je za The Standard.

Dodao je da se maska s vremenom bukvalno stopila sa njegovim licem.

- Boravio sam u njoj toliko dugo da sam morao da savladam poriv da sebi ogrebem lice. Da je snimanje trajalo tri meseca i da sam morao stalno da budem taj lik, doživeo bih nervni slom.

Profimedia
 

Na kraju, iako je film zaradio pristojan novac, njemu je ostala samo ogromna frustracija zbog "gvozdene grobnice" koju je morao da nosi. Sudeći po nagradama i kritici, trud se nije isplatio.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam