Preminuo Čkaljin sin! Porodica nema od bola zbog gubitka
16.07.2025 | 22:07
Velika tuga
Sin glumca Miodraga Petrovića Čkalje, Čedomir Petrović, preminuo je u 76. godini života, kako saznaje "Blic".
Čedomir Petrović bavio se glumom i režijom, ali 20 godina nije bio u tom poslu, već je pisao knjige i kolumne.
Čkaljina unuka Jovana Petrović se oglasila povodom gubitka oca.
- Tačno je da je Čedomir preminuo, te informacije su se na mrežama pojavile nakon što sam ih ja dala. Hvala na izjavljivanju saučešća, tako sam, kako sam - rekla nam je kratko Jovana.
Profesor Stevan Aleksić takođe je potvrdio vest o Čedomirovoj smrti na društvenim mrežama. Čedomir je svojevremeno rekao da ćerka i on skupo plaćaju ceh Čkaljine iskrenosti.
To da je njegov otac pred kraj života bio zaboravljen, ali i činjenicu da ga se danas retko sete komentarisao je:
- Zaboravljaju i žive, ne samo one kojih više nema. Nije se on sviđao nekima koji treba da ga se sete. On se sviđao narodu. A ovima je govorio u lice istinu. Ne vole svi da čuju istinu. Zbog toga trpimo i moja ćerka i ja. Trpimo, niko nas ne zove u pozorište, na film, na televiziju... Sva vrata su nam zatvorena kao londonska banka. Neće da nas zovu. Moja Jovana je odlična glumica, igrala je Jugoslovenskom dramskom. Došli su novi mladi glumci, poluglumci-polutajkuni, tu su klanovi... Ali ponosan sam što je Čkalja bio takav - rekao je ranije Čkaljin sin za "Blic".
Bonus video: