aktuelno

Krvava afera zbog koje ćete se zagrcnuti, a onda smejati do suza: "Devojke s balkona" u domaćim bioskopima (FOTO/VIDEO)

31.05.2025

10:30

0

Autor: Bojana Bačić

Dok toplotni talas dovodi do ključanja, piće koje se toči do kasno u noć u jednom trenutku pretvara se u horor

Krvava afera zbog koje ćete se zagrcnuti, a onda smejati do suza: "Devojke s balkona" u domaćim bioskopima (FOTO/VIDEO)
Scena iz filma "Devojke s balkona" - Copyright Promo/MCF

Nešto drugačije od onoga što smo navikli na bioskopskom platnu do sada, film "Devojke s balkona" može se pogledati u domaćim bioskopima.

Krvava afera zbog koje ćete se zagrcnuti, a onda smejati do suza: "Devojke s balkona" u domaćim bioskopima (FOTO/VIDEO)Promo/MCF
 

Rediteljka Noemi Merlan donosi pred publiku ostvarenje koje spaja humor, horor i fantaziju i dok je najviše prepoznajemo kao aktuelnu glumicu već ostvarenu u nagrađivanim naslovima kao što su "Portret dame u vatri", "Tar", "Teška godina" i drugim, sada kao rediteljka i koscenaristkinja, ali i glumica snimila je pirču koja intrigira svojom temom i stilom.

Najkrvavije scene koje su ikada viđene

Kako piše Collider, digitalni mediji koji donosi analize i komentare iz oblasti filma i zabave, ne može svakom filmskom stvaraocu da pođe za rukom da snimi najkrvavije scene koje su ikada viđene, dok istovremeno tera gledaoce da se savijaju od smeha. 

Krvava afera zbog koje ćete se zagrcnuti, a onda smejati do suza: "Devojke s balkona" u domaćim bioskopima (FOTO/VIDEO)Promo/MCF
 

Kventin Tarantino i Ves Krejven su jedni od njih, a ovoj listi, kako se navodi u publikaciji, treba dodati i francusku glumicu Noemi Merlan.

Priča prati tri cimerke koje se, sa svog balkona radosno upoznaju sa svojim komšijama. 

Dok toplotni talas u Marseju dovodio do ključanja, piće koje se toči do kasno u noć pretvara se, u jednom trenutku, u krvavu aferu.

Film inspirisan životom

U intervjuju koji je dala povodom promocije filma Merlanova navodi da je scenario počela da priprema pre četiri godine, radeći na događajima iz stvarnog života. 

Jedno vreme živela je sa nekoliko prijateljica, uključujući i Sandu Kodriani, koja u filmu igra jednu od uloga, Nikol. 

Krvava afera zbog koje ćete se zagrcnuti, a onda smejati do suza: "Devojke s balkona" u domaćim bioskopima (FOTO/VIDEO)Promo/MCF
 

- Između nas su se stalno vodili razgovori o našim snovima, traumama, željama i patrijarhalnom ugnjetavanju. Čovek je živeo preko puta nas, ali ništa nalik od onoga što je komšija u filmu i mogli smo da primetimo kako nas posmatra.

Apsurd i fantazija

Želela je, kako kaže, da odatle počne film, sa daljim snažnim insistiranjem na humoru, krvlju, ekscesima, apsurdu i fantaziji. 

- Za mene su komedija i satira moćno oružje. Osim onog oslobađajućeg, nadam se da će ovo biti i film koji čini da se ljudi osećaju dobro, kao i da se smeju i razmišljaju - zaključila je rediteljka.

Kosenaristkinja na filmu bila je Selin Sijama, renomirana filmska radnica koja je za svoj film "Portret dame u vatri" nominovana i za dve BAFTA nagrade, kao najbolji film van engleskog govornog područja. Njih dve sarađivale su i na ovom filmu. 

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike