
Skandal u Kanu: Poznatom glumcu zabranjen dolazak na festival zbog optužbi za silovanje (FOTO)
Njega su optužile tri bivše partnerke

Direktor Kanskog festivala Tijeri Fremo saopštio je da je francuskom glumcu Teu Navaru-Musiju zabranjeno pojavljivanje na crvenom tepihu zbog optužbi za silovanje. Navaro-Musi ima sporednu ulogu policajca u filmu 'Dosije 137“ Dominika Mola, koji je premijerno prikazan sinoć, u glavnoj konkurenciji festivala.

Prema francuskom časopisu ''Telerama“, Navara-Musija su tri bivše partnerke optužile za silovanje 2018, 2019. i 2020. godine, ali je slučaj prošlog meseca odbačen zbog nedostatka dokaza.
Svakom optuženom će biti zabranjeno prisustvo
Ove tri žene planiraju da se žale i podnesu građansku tužbu, a Fremo je potvrdio da je Navaru-Musiju zabranjeno pojavljivanje jer je ta tužba u toku, što je advokat glumca negirao.
Gardijan navodi da ovo podrazumeva da će svakom glumcu optuženom za seksualno nasilje biti zabranjeno pojavljivanje u Kanu, isto kao na dodeli Cezar nagrada.

Francuska parlamentarna istraga o industriji zabave objavila je nalaze prošlog meseca, a poslanici su zaključili da je zlostavljanje glumica "endemsko“. Predsednica istrage Sandrin Ruso, poslanica u Nacionalnoj skupštini iz redova Zelenih, pozvala je Kan da pruži primer u iskorenjivanju seksualnog zlostavljanja, kao i fizičkog i psihološkog nasilja.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari