Privedena Jovana Stojković: Antivakcinašici policija jutros pretresla stan!
01.04.2021 | 11:27 >> 11:43
U toku je velika policijska akcija protiv antivaksera i privedeno je ukupno pet osoba. Jovana Stojković se trenutno nalazi u zgradi SBPOK-a
Policija je privela Jovanu Stojković, antivakcinašicu i predsednicu pokreta Živim za Srbiju. Ona se nalazi na saslušanju u SBPOK na Makišu.
Policija je rano jutros došla u stan antivakcinašice Jovane Stojković sa nalogom za pretres, a onda je ona i privedena.
Kako saznajemo, ispred zgrade SBPOK-a se okupilo i desetak osoba kako bi pružili podršku Stojkovićevoj dok je njeno saslušanje u toku.
U toku je velika policijska akcija protiv antivaksera i privedeno je ukupno pet osoba.
Dolazak policije i raspravu sa njima Stojkovićeva je emitovala uživo na Fejsbuk profilu pokreta.
Pročitajte još:
Kako se čuje u razgovoru Stojkovićeve i muškarca koji sve snima, inspektori sa policijskim značkama oko vrata došli su sa naredbom za pretres stana. Nalog je izdat jer se Stojkovićeva sumnjiči za izazivanje straha i panike.
Jovana Stojković se prilikom privođenja bunila i raspravljala sa pripadnicima MUP koji su došli do njenog stana. Kako se čuje u snimku, to je zbog straha da će joj policajci “podmetnuti oružje ili drogu”.
– Kao da smo kriminalci. Šta očekujete da pronađete ovde, oružje i drogu kod nekoga koga sumnjičite za izazivanje straha i panike? Šta očekujete da pronađete u stanu kod nekoga ko izaziva strah i paniku? – pitala je Stojkovićeva i muškarac koji je snimao ceo razgovor.
Na snimku se jasno čuje da policajci mirno i staloženo razgovaraju sa Stojkovićevom i muškarcem, objašnjavaju im naredbu za pretres, međutim Stojkovićeva paniči, zove advokata i vređa pripadnike MUP.
– Da li biste me streljali da imate naredbu? Sigurno da da – vikala je Stojkovićeva.