Zatvor za marihuanu: Osuđenici ukopali dilera

29.04.2026 | 11:13

Autor: N.S.

Drogu prodavao 2023. i 2024. godine

Copyright Foto: Profimedia

Pravosnažno je okončano suđenje po optužnici Višeg tužilaštva u Zrenjaninu protiv Š. N. (23) iz Melenaca. On je oglašen krivim i osuđen na tri godine i tri meseca zatvora jer je tokom 2023. i 2024. godine, u Melencima i u drugim obližnjim mestima prodavao kanabis.

Sud je naveo da je on, u stanju kada je njegova sposobnost da shvati značaj dela i da upravlja postupcima bila smanjena usled upotrebe marihuane, ali ne do bitnog stepena, prodavao drogu. Osuđen je i zato što je tokom 2024. godine drugima davao kanabis radi uživanja.

Više tužilaštvo je tokom sudskog postupka navelo da je okrivljeni i ranije osuđivan i da je nastavio sa činjenjem krivičnih dela, zarađujući od prodaje droge i ugrožavajući zdravlje većeg broja ljudi.

S druge strane, odbrana je osporavala iskaze i ličnosti svedoka, ističući da je sud koristio svedočenja već osuđenih saučesnika okrivljenog.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam