aktuelno

Otac zlostavljao maloletnu ćerku! Očajna majka prijavila silovanje na jugu Srbije!

08.04.2026

13:04

0

Horor slučaj potresao region, uhapšen osumnjičeni

Otac zlostavljao maloletnu ćerku! Očajna majka prijavila silovanje na jugu Srbije!
Ilustracija - Copyright Profimedia

Majka sa maloletnom ćerkom došla je juče u policijsku stanicu u Đakovici kako bi prijavila silovanje.

Portparol policije u Đakovici Vlera Krasnići rekla je da je devojčica seksualno zlostavljana od strane odrasle osobe koja je član porodice.

- Kako bi se osiguralo da se prema maloletnici postupa sa dužnom pažnjom, nju je saslušala Regionalna istražna jedinica u prisustvu službenika Centra za socijalni rad. Kosovska policija uspela je da locira i uhapsi osumnjičenog. U punoj koordinaciji sa državnim tužiocem, određen mu je pritvor do 48 sati i protiv njega je pokrenut slučaj za silovanje - izjavilo je Krasnići.

Povodom ovog slučaja, Osnovno tužilaštvo u Đakovici takođe je iznelo detalje slučaja - rekli su da će protiv osumnjičenog biti podnet zahtev za određivanje mere pritvora.

"Povodom predmetnog slučaja, obaveštavamo vas da je po odluci državnog tužioca jedno lice zadržano u trajanju do 48 sati, zbog krivičnog dela silovnje, i državni tužilac će, u zakonskom roku, podneti zahtev za određivanje mere pritvora. Državni tužilac, u koordinaciji sa Kosovskom policijom, preduzima sve neophodne radnje u vezi sa ovim slučajem", navodi se u odgovoru tužilaštva.

Naveli su da je, s obzirom na to da se slučaj odnosi na maloletna lica, on prema zakonskim odredbama zatvoren za javnost.

Povodom ovog slučaja, u medijima je objavljeno da se događaj odigrao u selu Ereč u Đakovici, te se sumnja da je otac seksualno napao svoju ćerku.

Kako prenosi list Signali, žrtva stara 11 godina saslušana je u prisustvu majke i predstavnika Centra za socijalni rad, gde je navela da ju je osumnjičeni seksualno napao dok je boravila u njegovoj kući.

Prvobitno je osumnjičeni uspeo da izbegne organe reda i nije lociran odmah nakon prijave slučaja, pa je neko vreme bio na poternici policije.

Međutim, nakon preduzimanja intenzivnih istražnih i operativnih radnji od strane nadležnih jedinica, bilo je moguće locirati i uhapsiti osumnjičenog M. S. (50).

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: S.B./Lajmi.net

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike