Hapšenja po Srbiji: Nemcima prevezli tonu i po droge, šef rukovodio iz Bugarske (FOTO/VIDEO)

19.03.2026 | 14:49

Autor: N.S.

Uhapšena četvorica članova bande, potraga za dvojicom

Copyright mup.gov.rs

Operativci SBPOK-a, u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal u Beogradu, Evropolom, istražnim organima Savezne Republike Nemačke, Francuske, Kraljevine Španije, policijskim službenicima Žandarmerije, SAJ-a i policijskih uprava Kraljevo, Čačak, Novi Sad i Prokuplje, na teritoriji Republike Srbije, uhapsili su pet članova organizovane kriminalne grupe, dok se za dva osobe traga. 

Uhapšeni su  N. K. (1978),  M. Lj.  (1956), Đ. S. (1984),  D. B. (1980) i D. S. (1973).

mup.gov.rs
 

 

Ranije, u saradnji sa istražnim organima Francuske i Nemačke uhapšena su pripadnici navedene grupe i to: 

  • U oktobru 2024. godine, u Francuskoj, uhapšen je V. G. (1976) i to prilikom pokušaja krijumčarenja 570 kilograma hašiš;
  • U julu 2025. godine, u Nemačkoj su dolijali G. T. (1983) i M. Ž. (1982) kada su pokušali krijumčarenja 432 kilograma hašiša;
  • Avgusta 2025. godine Nemci su uhapsili D. N. (1976) sa 157 kilograma kokaina.

Sumnje se da su, kao članovi organizovane kriminalne grupe, počinili više krivičnih dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, kao i krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela.

mup.gov.rs
 

 

Grupa je od oktobra 2024. do avgusta 2025, po nalogu i instrukcijama organizatora M. K. sa teritorije Bugarske i Mađarske, osnivali transportna preduzeća preko kojih su krijumčarili najmanje 157 kilograma kokaina i više od tone hašiša.

Drogu su krijumčarili teretnim vozilima navedenih transportnih preduzeća, sa teritorije Španije i Italije ka Nemačkoj.

mup.gov.rs
 

 

Pretresanjem stanova i drugih prostorija osumnjičeni u Beogradu, Kraljevu, Čačku, Novom Sadu i Prokuplju, pronađena je i oduzeta manja količina kanabisovog ulja, dva pištolja, municije različitog kalibra, 88.070 evra, više luksuznih automobila, ali i dokumentacija o poslovanju transportnih preduzeća. 

mup.gov.rs
 

 

Od organizatora grupe je oduzet stan u Beogradu čija je ugovorena vrednost 530.000 evra, a za koji se sumnja da je kupljen od novcem pribavljenim od krijumčarenja.  

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedeni u Javno tužilaštvo za organizovani kriminal.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam