Antikorupcijska akcija u Novom Sadu: Uhapšen zastupnik udruženja građana

05.02.2026 | 10:36

Autor: 24sedam

Prema navodima istrage, sumnja se da je na ovaj način oštetio budžet Grada Novog Sada za ukupno 2.300.000 dinara.

Copyright Mup/Profimedia

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije i Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, uhapsili su S. V. (1992) zbog sumnje da je izvršio produženo krivično delo zloupotrebe položaja odgovornog lica.

Kako je saopšteno, S. V. se sumnjiči da je u periodu od 2020. do 2024. godine, u svojstvu zastupnika Udruženja građana "Omladinsko jezgro Novi Sad“, nenamenski trošio sredstva koja su tom udruženju isplaćivana iz budžeta Grada Novog Sada, preko Gradske uprave za privredu.

Prema navodima istrage, sumnja se da je na ovaj način oštetio budžet Grada Novog Sada za ukupno 2.300.000 dinara.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu radi daljeg postupanja.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam