Udarnički na krivolovce: Pogledajte akciju službe "Voda Vojvodine" (FOTO)
08.01.2026 | 15:20
Zaplenjeno 223 ribarskih mreža, ukupne dužine 6.790 metara
Ribočuvarska služba Javnog vodoprivrednog preduzeća "Vode Vojvodine" u pojačanim kontrolama tokom božićnih i novogodišnjih praznika oduzela je 223 mreže, ukupne dužine 6.790 metara.
Zaplenjeno je i više komada zabranjenog alata za ribarenje, a protiv tri osobe podnete su prijave zbog nedozvoljenog ribolova.
Uprkos otežanim vremenskim uslovima, u cilju sprečavanja ribokrađe i zaštite prirodnih resursa, intenziviran je nadzor Dunava, kompletne kanalske mreže Dunav-Tisa-Dunav, kao i svih zaštićenih područja pod upravom "Voda Vojvodine".
- Ovakve aktivnosti, koje ribočuvari sprovode i u najzahtevnijim okolnostima, jasno pokazuju opredeljenost "Vode Vojvodine" da kontinuirano radi na zaštiti ribljeg fonda i očuvanju vodnih resursa, bez obzira na složene meteorološke uslove i period godine, kao i da nezakonite aktivnosti neće biti tolerisane - poručuju iz preduzeća.
Bonus video