Stigla opasna pošiljka za maloletnike! Drogu spakovali u cigarete i žele bombone, udara u mozak! (FOTO)

27.11.2025 | 20:41

Autor: 24sedam

Privedeni 31-godišnjak je, prema rečima Muženića, povratnik, ranije procesuiran zbog sličnih krivičnih dela

Copyright PU Ljubljana

U okviru opsežne kriminalističke istrage zaplenjene su veće količine različitih droga i time je uspešno sprečena njihova dalja preprodaja. Iz policijske uprave saopšteno je da su istražioci u sredu uhapsili 31-godišnjeg slovenačkog državljanina, koji je navodno za skladištenje i trgovinu narkoticima koristio stan na području Ljubljane.

Kratku izjavu o istrazi danas je dao direktor Nacionalnog istražnog ureda Darko Muženić.

PU Ljubljana
 

Na osnovu naloga Okružnog suda u Ljubljani pretresene su dve radnje, u kojima su istražioci zaplenili veću količinu zabranjenih supstanci i opreme namenjene njihovoj nezakonitoj proizvodnji i preprodaji. Pronađeno je 12 kilograma kokaina, 25 kilograma amfetamina, 7 kilograma kanabisa, više od 20.000 tableta ekstazija i više od 21.000 komada leka koji je svrstan među zabranjene droge.

Zaplenjeno je i više žele bombona sa sadržajem ekstrakta kanabisa i elektronskih cigareta s THC-om, koji su zbog svog izgleda posebno privlačni mlađim korisnicima. Zaplenjen je i pištolj s prigušivačem i pripadajućom municijom.

PU Ljubljana
 

Muženić je upozorio da su žele bombone i elektronske cigarete posebno privlačni mladima. Često su oblikovani kao obični potrošački proizvodi, zbog čega mladi teško prepoznaju njihovu stvarnu sadržinu.

Žele bombone su po izgledu i ukusu potpuno obične – šarene, slatke i privlačne – ali mogu sadržati veoma visoke koncentracije THC-a, zbog čega maloletnici često ni ne znaju šta unose u organizam. Posledice mogu biti ozbiljne i dugotrajne, kako za fizičko, tako i za mentalno zdravlje.

PU Ljubljana
 

Policija zato poziva na veću opreznost. Istraga se nastavlja.

PU Ljubljana
 

Privedeni 31-godišnjak je, prema rečima Muženića, povratnik, ranije procesuiran zbog sličnih krivičnih dela.

PU Ljubljana
 

On je priveden dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda u Ljubljani.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam