Ja sam pucao! Revolveraš iz Ustaničke priznao oružani napad
13.05.2025 | 14:56
Marko P. (40) iz CZ-a ranio I.Z. a tužiocu je objasnio zašto je pucao
U Višem tužilaštvu u Beogradu Marko P. (40) je danas priznao da je 11. maja neovlašćeno nosio poluautomatsko oružje sa municijom bez dozvole nadležnog organa, sa pripadajućim okvirom sa 12 metaka, kojim je lakše povredio I.Z. Detaljno je objasnio i zašto je pucao.
Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičeni se tereti za neovlašćenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija u sticaju sa krivičnim delom laka telesna povreda.
Sumnje se da je Marko M. 11. maja, oko 23.50 časova u Ustaničkoj ulici, neovlašćeno nosio pištolj CZ iz kog je ranio I.Z. u glavu i telo u vidu razderotina. Nakon saslušanja, tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da osumnjičenom odredi pritvor da ne bi ponovio krivično delo.
Bonus video