Pazite kako vozite: Ima leda na kolovozima, a i magla je

15.12.2021 | 06:36

Zbog magle je otežana vidljivost na putevima pored Save, Dunava, Tamiša i Morave, a usporen saobraćaj na području Požege i preko planinskim prevoja

Copyright Foto: RINA

Auto-moto savez Srbije upozorio je jutros vozače na opasnost od leda i poledice na putevima.

Kako se navodi u saopštenju, vožnju će danas dodatno otežavati i magla, zbog koje je vidljivost na pojedinim putnim pravcima trenutno smanjena na stotinak metara.

Magle ima na područja Bačke i Srema, prisutna je na području Beograda, Obrenovca i Pančeva.

Zbog magle je otežana vidljivost na putevima pored Save, Dunava, Tamiša i Morave, a usporen saobraćaj na području Požege i preko planinskim prevoja.

Kamioni na prelazima čekaju satima

Inače, gužve su na graničnim prelazima, kao i obično.

Na graničnom prelazu Batrovci, na izlazu iz zemlje, teretna motorna vozila čekaju pet sati, saopštilo je Javno preduzeće "Putevi Srbije".

Prema informacijama Uprave granične policije u 7:30, na prelazu Šid, takođe na izlazu iz zemlje, zadržavanje za teretna motorna vozila je tri sata.

Na graničnim prelazima Horgoš i Kelebija, kamioni čekaju dva sata.

Na ostalim graničnim prelazima nema dužeg zadržavanja za sve kategorije vozila.

Na naplatnim stanicama na autoputevima u Republici Srbiji nema zadržavanja vozila, dodaje se u saopštenju.

 

Bonus

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2021/12/01/64c4e9aeb45738d81958cb07/uhd/64c4e9aeb45738d81958cb07.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9aeb45738d81958cb07",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/thumb/923068_t_1639516698.png",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Tanjug