Kakvo je stanje na putevima prvog dana vikenda: Vodite računa zbog ovoga
04.04.2026 | 07:21
Oglasile se nadležne službe
Prema podacima Uprave granične policije, dobijenim jutros u 5.15 časova, na graničnim prelazima u Srbiji nema zadržavanja ni za putnička ni za teretna vozila.
Zadržavanja nema ni na naplatnim stanicama na autoputevima, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Uslovi za odvijanje saobraćaja danas su povoljniji u odnosu na prethodne dane, ali nadležni upozoravaju vozače na moguću smanjenu vidljivost u jutarnjim i večernjim satima zbog magle, kao i na povećan intenzitet saobraćaja, navodi se u saopštenju AMSS.
Na deonicama kroz useke postoji opasnost od odrona, naročito nakon kišnih dana, zbog čega se preporučuje dodatni oprez i prilagođavanje brzine kretanja uslovima na putu.
Danas oblačno, ali biće i sunčanih intervala! Temperatura će ići do 19. podeoka
U periodima pojačanog saobraćaja češće dolazi do saobraćajnih nezgoda, što može usloviti formiranje dužih kolona i usporenu vožnju, posebno na frekventnim pravcima i dužim relacijama.
Iz JP „Putevi Srbije” podsećaju da je od 1. aprila 2026. godine počela primena bezbarijernog sistema naplate putarine za vozila IV kategorije, isključivo putem TAG uređaja, na delu obilaznice oko Beograda.
Bonus video: