Majka opisala šta je Hamas radio Alonu: 4 kašike graška dnevno, tamnica bez svetla!

25.11.2025 | 16:27

Navodi da je zarobljeništvo ostavilo ozbiljne posledice po njegovo zdravlje

Copyright IDF

Moj sin je snažan i nastavlja da svira klavir, iako ima zdravstvenih problema, rekla je Idita Ohel, majka Alona Ohela koga je Hamas oslobodio iz zarobljeništva u pojasu Gaze.

U razgovoru za RTS opisala je i prve trenutke posle oslobođenja, ali i stakla da je imala veliku podršku iz Srbije.

Idit Ohel, majka izraelsko-srpskog držaljanina Alona Ohela kog je palestinski militantni pokret Hamas do 13. oktobra držao kao taoca, rekla je da se i dalje nose sa posledicama, ali da je dobro da je Alon danas kod kuće i da će doći u Srbiju čim mu bude bolje. 

- Bile su to dve godine bez života, samo borba da ga vratimo. Sada pokušavamo da se ponovo izgradimo kao porodica - ističe Idit Ohel.

Navodi da je zarobljeništvo ostavilo ozbiljne posledice po njegovo zdravlje.

Alon je, kaže, gladovao osam meseci, bio držan u lancima, u prostoriji bez svetla i vazduha.

- Dobijao je četiri kašike graška i jednu pitu dnevno. Bio je samo koža i kosti - svedoči majka, dodajući da i dalje ima medicinskih problema, uključujući povredu oka.

Uprkos svemu, kaže Idit, Alon je snažan.

- Nastavlja da svira klavir i govori o tome kako čovek može ostati najbolji čak i kada prođe kroz teške stvari - rekla je Alonova majka.

Posebno emotivan, seća se, bio je trenutak kada je prvi put posle oslobađanja svirao klavir na Trgu talaca.

- Seo je sa bratom i otpevali su pesmu koju je svirao u glavi dok je bio u zarobljeništvu - rekla je Idit.

Ističe da je imala veliku podršku iz Srbije i da će doći u Srbiju kada Alonu bude bolje.

- Došla sam dva puta i dobila dobrodošlicu kao kod kuće. Predsednik Aleksandar Vučić razgovarao je sa Alonom dan nakon oslobađanja i pozvao ga da dođe u Srbiju - rekla je Ohel.

Na pitanje da li može da oprosti, odgovara da neće zaboraviti, ali i da neće trošiti život na ljutnju.

- Želim da živim svoj život. Svet mora da nauči da se ovo više nikada ne ponovi. Alon je vratio svoj život 13. oktobra. To je novi život za nas - zaključila je Idit Ohel.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Informer