Toplotni udar nad Srbijom: Danas do 40, a tek sledi pakleni vrhunac!

21.07.2025 | 06:29

Tokom većeg dela naredne sedmice pretečno sunčano uz novi toplotni talas,

Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena)

U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo uz maksimalnu temperaturu od 36 do 40 stepeni.

Najniža temperatura biće od 15 do 23, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ). Vetar će biti slab i umeren, na severu Vojvodine i na Kosovu i Metohiji posle podne pojačan, južnih smerova, a u toku noći u Vojvodini u skretanju na severozapadni.

Najniža temperatura od 15 do 23, a najviša od 36 do 40 stepeni.

U Beogradu 38 stepeni

U Beogradu pretežno sunčano i veoma toplo. Vetar slab i umeren, južnih smerova. Najniža temperatura od 20 do 23 stepena, a najviša oko 38 stepeni Celzijusa.

Tokom većeg dela naredne sedmice pretečno sunčano uz novi toplotni talas, koji će biti najizraženiji na jugu i istoku zemlje, gde se očekuju višednevne temperature u intervalu od 35 do 40 C, a u petak (25.07.) lokalno i do 42 stepena.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Tanjug