aktuelno

Počela letnja sezona na otvorenim bazenima SRC "11. april", a evo kada će na ostalim

09.06.2025

09:23

0

Autor: J. S. J.

Letnja sezona na ovim bazenima trajaće do kraja avgusta, a možda i koju nedelju duže ako to budu dozvoljavali vremenski uslovi

Počela letnja sezona na otvorenim bazenima SRC "11. april", a evo kada će na ostalim
Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Letnja sezona kupanja na većini beogradskih bazena počinje sredinom juna, dok je SRC "11 April" već tokom proteklog vikenda otvorio vrata za kupače.

Letnja sezona na ovim bazenima trajaće do kraja avgusta, a možda i koju nedelju duže ako to budu dozvoljavali vremenski uslovi, rekla je za Tanjug Marina Jovanović iz SC Novi Beograd - SRC "11 april".

“Poučeni iskustvom od prethodnih godina da visoke temperature počinju ranije, mi smo sve naše obaveze završili do kraja maja i sa zadovoljstvom dočekali prve tople dane kompletno spremni za letnju sezonu”, rekla je ona. Prema njenim rečima, tokom vikenda kapaciteti su bili popunjeni Beograđanima i gostima Beograda, a to je do tri hiljade posetilaca na dnevnom nivou.

“S obzirom na izuzetno visoke temperature, otvoreni bazeni SRC '11 April' trenutno su jedini u gradu koji rade u punom kapacitetu”, kazala je Jovanović. Bazeni će, kako je navela, vikendom raditi od 8.30 do 19.00 časova, a tokom nedelje za sada od 12.00 do 19.00 časova dok se đaci ne raspuste, a zatim će i radnim danima početi rad od 8.30 časova.

“Pored odličnih uslova na otvorenim bazenima, obezbeđena je i raznovrsna ponuda proizvoda i usluga.

Cena dnevne karte po osobi na spoljašnjim bazenima SRC '11 April' iznosi 600 dinara, dok je porodična karta za roditelje sa dvoje školske dece 1.200 dinara”, rekla je Jovanović.

Kako je istakla, na bazenima sve vreme rade dežurni lekari, koji su na raspolaganju tokom celog rad dana.

Kada kreću ostali

Na bazenu SC "Olimp" na Zvezdari kupališna sezona trebalo bi da startuje u subotu, 14. juna. Ista informacija potvrđena je i za SC "Voždovac" na Banjici, gde će kompleks, poznat po velikom broju rekreativaca i porodica, od tog dana biti dostupan posetiocima. Otvaranje će biti organizovano uz sve bezbednosne i higijenske mere koje će biti objavljene neposredno pred početak sezone.

U SC "Tašmajdan" bazeni bi trebalo da prorade krajem juna, ali to će zavisiti od vremenskih uslova i mikroklime u centru grada. U međuvremenu, stanovnici Obrenovca već uživaju u sezoni – bazen "Cevka" otvoren je 1. juna, a ulaz je besplatan za decu mlađu od 10 godina i penzionere, dok ostali plaćaju 150 dinara. Radno vreme je od 8 do 20 časova.

Najveća nepoznanica i dalje ostaje SC "25. maj – Milan Gale Muškatirović". Zvaničan datum početka sezone još nije objavljen, a otvaranje zavisi od završetka sportskih takmičenja i pripreme kompleksa. Slična situacija je i sa bazenom na Košutnjaku – datum još nije potvrđen, a prošle godine sezona je počela tek krajem jula, zbog međunarodnih sportskih dešavanja.

Ni Ada Ciganlija još uvek nije otvorila sezonu, iako tradicionalno beleži najveći broj posetilaca. Građani nestrpljivo iščekuju objavu datuma, dok temperature svakodnevno rastu.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike