
Hitnoj pomoći se danima javljaju ljudi zbog gušenja i bola u grudima, a sve je to zbog dve pojave! Hitna spasavala ljude i preko telefona!
Pacijenti su najviše zvali zbog gušenja, hipertenzije i bola u grudima

Zavod za urgentnu medicinu imao je veoma intenzivan dan, sa velikim brojem intervencija i poziva građana.
- Do sada je zabeleženo ukupno 114 intervencija, od toga 22 na javnim mestima. Registrovane su tri saobraćajne nezgode, a tri pacijenta su prevezena na dalju dijagnostiku - izjavila je Violeta Nikolić.
Ona je dodala da je u dnevnoj smeni bilo 146 intervencija, od toga 35 na javnim mestima.
Nikolićeva je istakla i dva teža slučaja koja su se dogodila prethodnog dana.
Pročitajte još:
- Juče u 12.14 muškarac star 65 godina teško je povređen i prevezen je u Urgentni centar. U 14.22 u nezgodi na uglu Njegoševe i Baba Višnjine ženska osoba od 65 godina takođe je prevezena u Urgentni centar - rekla je ona.
- Pacijenti su najviše zvali zbog gušenja, hipertenzije i bola u grudima, što je negde očekivano s obzirom na hladno i vlažno vreme. Veliki broj slučajeva uspeli smo da zbrinemo telefonskim putem, a tamo gde nije bilo moguće, naše ekipe su intervenisale - dodala je Nikolićeva u Jutarnjem programu TV Pink.
Ovakva situacija, kako se navodi, karakteristična je za poslednjih nekoliko dana zbog vremenskih promena.
BONUS VIDEO
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari