Partizan napada Ligu šampiona! Čukarički promašivao, Severina overio drugo mesto! (VIDEO)

17.05.2024

20:31

0

Izabranici Alberta Nađa osigurali su, kolo pre kraja sezone, mesto u kvalifikacijama za elitno takmičenje

Radost fudbalera Partizana na Banovom brdu - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana igraće narednog leta u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Strepeli su crno-beli u finišu sezone za drugo mesto na tabeli Superlige, koje su overili u pretposlednjem kolu pobedom na Banovom brdu protiv Čukaričkog (1:0), te malom „pomoći prijatelja“ s obzirom da je Mladost u Lučanima iznenadila TSC (2:0).

Pokušaće crno-beli da se za nekoliko meseci domognu mesta u elitnom takmičenju, ali niko u Humskoj ne bi trebalo da ima i najmanju iluziju da će to moći da ostvari bez korenitih promena, verovatno u svim strukturama kluba.

Jer, ono što su izabranici Alberta Nađa prikazali večeras na Banovom brdu izvesno ne bi bilo dovoljno ni za borbu za mesto u Ligi konferencija. Po ko zna koji put ove sezone, Aleksandar Jovanović bio je apsolutni junak Partizana i samo i isključivo zahvaljujući njemu Natho i drugovi došli su u priliku da ostvare pobedu.

Skinuo je iskusni čuvar mreže bezbroj zicera fudbalerima Čukaričkog. Nekadašnji fudbaler Partizana Đorđe Ivanović mogao je da se proslavi protiv bivšeg kluba, ali iz nekoliko "mrtvih šansi" nije uspeo da savlada Jovanovića.

Po nepisanom fudbalskom pravilu, kazna je morala da usledi. Igrao se 55. minut kada je Severina golom krunisao jednu od retkih konkretnih akcija Valjka na Brdu, gde do kraja duela nije bilo promene rezultata.

KRAJ! Partizan je pobedio Čukarički 1:0!

90+5. minut - CRVENI KARTON! Docić je prekinuo kontru Baždara faulom i zaradio direktno isključenje.

90+3. minut - Dvostruka promena u Partizanu. Natha i Kalulua menjaju Saničanin i Šćekić.

90. minut - Igraće se pet minuta nadoknade vremena.

89. minut - Baždar je na terenu umesto Severine.

85. minut - Pavkov menja Miladinovića.

82. minut - Još jednom Aleksandar Jovanović spašava Partizan večeras na Banovom brdu.

81. minut - Nova izmena u domaćoj ekipi. Tedić je zamenio Mela.

76. minut - Promene i u Čukaričkom. 76. minut: Izašli su Adžić i Sisoko, a ušli Nikčević i Kovač.

73. minut - Prve promene na meču. Zahida i Saldanju zamenili su Goh i Nikolić.

68. minut - Najbolja šansa za Čukarički u nastavku meča, a možda i u dosadašnjem toku duela. Posle slobodnog udarca Docića Kovačević je na gol liniji sprečio loptu da uđe u gol. Ipak, ona je došla do Tošića, koji je iz neporesne blizine šutirao preko gola.

60. minut - Živnuo je Partizan posle gola Severine. U prilici je bio Saldanja, ali nije loptu na najbolji način zahvatio glavom.

58. minut - Još jednom je Jovanović izašao kao pobednik iz duela sa Ivanovićem.

56. minut - Miladinović i Docić su dobili žute kartone u razmaku od nekoliko desetina sekundi.

55. minut - GOOOOL! Partizan vodi, strelac je Severina!

53. minut - Nema mnogo uzbuđenja u uvodu drugog poluvremena.

46. minut - Nastavljen je meč na Banovom brdu, nije bilo promena u sastavima u odnosu na početak meča.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Posle jednog minuta nadoknade vremena završeno je prvo poluvreme. Čukarički - Partizan 0:0!

45. minut - Još jedan bravoruzna intervencija Jovanovića u duelu sa Ivanovićem. Ipak, pošto je akcija završena podignuta je ofsajd zastavica.

43. minut - Poluprilika za Kalulua.

37. minut - Kako izgleda Partizan u dosadašnjem toku meča najbolje pokazuje to što se ovaj pokušaj Saldanje može svrstati među šanse.

33. minut - Sada je Ivanović bio u ulozi asistenta, odlično je centrirao sa leve strane, Adžić je još bolje skočio u kaznenom prostoru Partizana, ali je glavom šutirao preko gola.

29. minut - Stanković je dobio prvi žuti karton na meču i to zbog prigovora.

25. minut - Skinio je Aleksandar Jovanović još dva zicera Đorđu Ivanoviću.

23. minut - Sredinom prvog poluvremena Partizan je imao prvi ozbiljniji pokušaj na meču. Ovusu je ukrao loptu na ivici kaznenog prostora sa leve strane, ušao je jedan korak u 16 metara i onda snažno šutirao u bliži ugao, ali preko gola.

14. minut - Ponovo Aleksandar Jovanović spašava Partizan, pošto je odbranio šut Ivanovića u situaciji jedan na jedan.

7. minut - Velika šansa za Čukarički. Melo je išao sam ka Jovanoviću, ali ga je u poslednjem trenutku sustigao Kovačević i omeo ga dovoljno da ne uputi šut ka golu.

1. minut - Sa nekoliko minuta zakašnjenja meč je počeo. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Čukaričkog.

SASTAVI

ČUKARIČKI: Samurović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Docić, Sisoko – Ivanović, Miladinović, Adžić – Melo.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Ovusu, Natho – Severina, Zahid, Kalulu – Saldanja.

- Čukarički u duel sa Partizanom ulazi jači za dva značajna aduta, o čemu je u najavi meča pričao trener "brđana" Goran Stanić.

- Dan uoči meča na Banovom brdu, JSD Partizan je održalo Skupštinu na kojoj su, između ostalih, čelnici crno-bele porodice uputili poziv svima koji žele i mogu da pomognu u ozdravljenju fudbalskog kluba. Opširnije pročitajte u posebnom tekstu.